Mobil Oyun Önerileri 46. Hafta – 2020 Yılı

mobil-oyun-onerileri-hafta-46
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Beğenerek oynadığımız mobil oyunları sizler için haftalık olarak listeliyoruz. İşte mobil oyun önerileri 46. hafta listemiz.

Shadow Fight 3

Önereceğimiz ilk oyun Shadow Fight 3, RPG, aksiyon ve dövüş oyunu olarak tanımlanabilir. Oyun daha önce önerdiğimiz bir başka oyun olan Vector ile aynı geliştiriciye sahip.

Oyunda iki farklı mod bulunuyor. Bunlardan birisi hikaye modu diğeri ise düello modu. Hikaye modunda tahmin edileceği üzere oyunun bize sunduğu tek kişilik senaryoyu oynuyoruz. Bu modda, karşımıza çıkan rakiplerle dövüşüyor ve sonraki rakibe geçerek ilerliyoruz. Bazı rakiplerle dövüşlerimiz iki raunt sürerken bazılarıyla daha uzun süre dövüşebiliyoruz.

Düello modunda ise çok oyunculu bir oynanış görüyoruz. Karşımıza çıkan rakipler yani diğer oyuncular ile dövüşüyor ve kazanmaya çalışıyoruz. Burada kazandığımız dövüşler sonucunda seviyemiz yükseliyor ve sandık kazanıyoruz.

Oyunda kazandığımız ödüller ile sandıklar alabiliyoruz. Bu sandıklardan ise çeşitli eşyalar çıkıyor. Ancak eşya kazanmanın tek yolu bu değil. Oyun içerisinde kazandığımız para ile de eşyalar alabiliyoruz.Dövüşlerde farklı yeteneklerimiz oluyor. Oyunun başında sadece ellerimizi kullanarak dövüşsek de, oyun ilerledikçe çeşitli silahlar kullanabiliyoruz. Ayrıca zırh, miğfer ve farklı ekipmanlar da oyunda yer alıyor. Oyunda bahsetmemiz gereken bir diğer olay ise eşyaların gölge özelliği oluyor. Eşyalar, bize dövüş sırasında kullanabileceğimiz çeşitli özellikler kazandırıyor.

Oyunun grafikleri bir mobil oyun için oldukça başarılı. Ayrıca oyunda yer alan müzikler ve ses efektleri, bir atmosfer oluşturmaya oldukça katkı sağlıyor.

Shadow Fight 3, Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor. Eğer bir dövüş oyunu arıyorsanız, Shadow Fight serisini tavsiye ediyoruz.

Evo Pop

İkinci önereceğimiz oyun Evo Pop, ZeptoLab tarafından geliştirilmiş yeni bir oyun. İlk bakışta oyun bize bir Worm oyununu hatırlatıyor ancak haritası dışında pek bir benzerlikleri bulunmuyor.

Evo Pop’ta amacımız rakibe ait olan Evoları yok etmek ve onlardan daha fazla Evo üretmek. Evoların üretilmesi ise çeşitli şekillerde gerçekleşiyor. Ayrıca farklı türlerde Evolar bulunması da üretilme şekillerini değiştiriyor.

Oyunu kazanmanın iki yolu bulunuyor. Ya belli bir sayıda Evo’ya ulaşmalısınız, ya da rakiplerinizin tüm Evolarını yok etmelisiniz. Yok etmek için ise daha büyük boyutlu bir Evo’ya sahip olmanız ya da Evolarınızın yok etme özelliğinin bulunması gerekmekte. Örneğin, zehirli Evo, rakiplerini zehirleyerek yok edebiliyor.

Oyunda farklı haritalar bulunuyor. Seviye ilerledikçe diğer haritalarda da oynamak mümkün hale geliyor. Oyunda farklı Evolar almak için sandık açmamız gerekiyor. Bu sandıklar hem bedava olarak veriliyor hem de elmaslarla satın alınabiliyor. Ayrıca her oyuna girdiğimizde bir oyun hakkımız gidiyor. Toplam 10 oyun hakkımız bulunuyor. Bu haklara yaklaşık 10 dakikada bir yenisi ekleniyor.

Bu oldukça rekabetçi oyun App Store ve Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

Super Clone

Bu hafta önereceğimiz son oyun olan Super Clone bir aksiyon ve macera oyunu. Oyun 2100 yılında geçiyor. Oyunun hikayesi ise, başlar başlamaz anlatılıyor. Oyunda bir klonu oynuyor ve robotların ele geçirdiği şehrimizi kurtarmaya çalışıyoruz. Oyun boyunca çeşitli anıları topluyor ve Süper Klon olmaya çalışıyoruz.

Oyunun mekanikleri oldukça basit ancak hayatta kalmak da bir o kadar zor. Karşımıza çıkan robotları öldürüyor ve seviye atlayarak ilerliyoruz. Oyunda yapmamız gereken tek şey ise mermilerden ve robotlardan kaçmak. Ateş etme eylemi oyunun kendisi tarafından gerçekleşiyor. Bu kulağa oldukça basit gelse de ciddi anlamda zorlayabiliyor.

Oyunun sonsuz seviyesi bulunduğu ifade ediliyor. Her öldüğümüzde veya seviye bitirdiğimizde bir lobiye ulaşıyoruz. Bu lobide etkileşime geçebileceğimiz farklı kişiler bulunuyor. Oyunda temizlenen her aşama sonrasında, o seviye boyunca kullanabileceğimiz güçlendirmelere ulaşıyoruz.

Oyunda farklı silahlar ve güçlendirmeler de bulunuyor. Bu silahları geliştirme imkanımız da mevcut. Ayrıca geliştiriciler, oyunun kendisini tekrar etmediğini belirtiyor.

Eğer hızlı bir oyun arıyorsanız Super Clone sizin için idealdir. Android ve iOS için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Mobil oyun önerileri 46. hafta listemiz burada son buluyor. Siz de severek oynadığınız mobil oyunları bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

james-bond-oyunu-geliyor-project-007

James Bond Oyunu Geliyor – Project 007

Hitman serisinin yapımcısı IO Interactive, yeni projesini duyurdu. Şirket, özellikle James Bond hayranlarını çok sevindirecek bir hazırlık içinde. Yapılan duyuruya göre IO

stephen hawking

Stephen Hawking Kimdir? Stephen Hawking Hayatı

Fizik dünyasının sevilen, herkesin ismini duyduğu dahiyane ismi kaleme alıyoruz, Stephen Hawking. Tam ismiyle Stephen William Hawking, Big Bang’den kara deliklere kadar

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın