Mobil Oyun Önerileri 45. Hafta – 2020 Yılı

mobil-oyun-onerileri-hafta-45
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Her hafta, severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte mobil oyun önerileri 45. hafta listemiz.

Bullet Echo

İlk önereceğimiz oyun Bullet Echo, ZeptoLab tarafından sunulan kuş bakışı bir aksiyon ve battle royale oyunu. Oyunda bir el fenerimiz bulunuyor ve haritayı onun sayesinde görebiliyoruz. Ancak rakiplerimizin ayak ve ateş sesleri de haritayı görmemize yardımcı oluyor. Aynı şekilde takım arkadaşlarımız da çevremizde olan biteni görebilmemizi sağlıyor.

Oyunla ilgili en beğendiğimiz noktalar, hızlı bir oynanışa sahip olması, kolayca öğrenilmesi ve taktiksel düşünmeye izin vermesi oluyor. Belirttiğimiz üzere hareket ederken çıkardığımız sesler rakipler tarafından algılanabiliyor. Bu nedenle ne zaman hızlı hareket etmeniz gerektiğini ve sessiz olmanız gerektiğini bilmeniz önemli bir hal alıyor.

Oyunda oldukça fazla sayıda karakter yer alıyor. Bu karakterleri geliştirmek ve özelliklerini artırmak için oyun içinde kazanılan para harcanabiliyor. Ayrıca karakterlerin kullanabileceği çeşitli tehçizatlar bulunuyor. Oyunda görevler ve etkinlikler de yer alıyor. Bu etkinlikler sayesinde ekstra ödüller kazanılıyor.

Peş peşe kazanılan oyunlar ile bir galibiyet serisi oluşturuluyor. Bu galibiyet serisi ile bir üst dereceye atlanabiliyor.

Bullet Echo, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza oynayabileceğiniz harika bir oyun. Android ve iOS için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Two Dots

Bu haftaki ikinci önerimiz bağımlılık yapan bir bulmaca oyunu oluyor. Two Dots, oyun mantığı olarak Candy Crush Saga’ya benzer ancak birebir aynı oyun demek kesinlikle doğru olmaz. Two Dots oyununda amacımız her bölümde verilen görevi tamamlamak için gerekli bulmacayı çözmek.

Oyunda her seviyede farklı tasarımlar yer alıyor. Yaklaşık 3000 bölümün yer aldığı oyunda, farklı temalar oluşturulması oldukça hoş bir düşünce olmuş.

Oyundaki bulmacaları çözmek için, aynı renkteki noktaların üzerinde bir çizgi oluşturmamız gerekiyor. En az iki noktayı birleştirerek noktaları yok edebiliyoruz. Ayrıca aynı renkten bir kare oluşturulunca, o renkteki bütün noktalar yok oluyor.

Oyunda bir başka mod daha yer alıyor. Bu modda ise oyunun bizden istediği çeşitli nesneleri kalabalık bir harita içerisinde arıyoruz. Bu mod ile ek ödüller de kazanıyoruz. Oyunun içerisinde etkinlikler ve görevler de yer alıyor.

Eğer bir bölümü geçemezseniz, bir can kaybediyorsunuz. Yeni bir can kazanmak için 20 dakika gerekiyor. Ayrıca bulmacalarda yardımcı olacak çeşitli güçlendirmeler de bulunuyor.

Eğer bulmaca oyunlarını seviyor ve zaman geçirmek istiyorsanız Two Dots sizin için harika bir tercih olacaktır. Sinir bozucu reklamlar olmadan, ücretsiz bir şekilde iOS ve Android cihazınızdan oynayabilirsiniz.

Two Dots, çok sevimli bir hikayeye de sahip.

Micro RPG

Bu haftaki son önerimiz olan Micro RPG, sıra tabanlı bir RPG oyunu. Oyun karakterimizin etrafında, daire şeklinde bulunan canavarları alt etmemizi amaçlıyor. Bunun için ise bize belli bir tur hakkı veriyor. O turun sonunda tamamlamamız gereken görev yarım kalırsa başarısız oluyoruz. Ayrıca oyunda yan görevler de bulunuyor.

Oyunda canavarları öldürebilmek için karakterimizin, etrafında sürekli dönen silahıyla hangi yöne doğru saldıracağına karar veriyoruz. Böylece bir tur geçmiş ve hamlemizi yapmış oluyoruz. Buna ek olarak hangi canavarın bize saldıracağını bir tur önceden görebiliyoruz.

Canavarların bize uzaklığına göre üç farklı silah türü kullanıyoruz. Yakınımızda bulunan canavarlar için kılıç, orta uzaklıktaki mesafede bulunan canavarlar için balyoz, uzak mesafede bulunan canavarlar için ise ok gibi silahlar bulunuyor. Ayrıca kestane gibi eğlenceli silahlar da kullanabiliyoruz. Oyundaki silahlar da kendi içerisinde tuzak, yakın dövüş silahı gibi sınıflara ve kullanım alanlarına sahip. Her bölüme başlamadan önce karşımıza çıkacak canavarları görebiliyor ve silahlarımızı ona göre seçebiliyoruz.

Micro RPG’de dört farklı dünya bulunuyor. Bir önceki dünyanın tüm seviyelerini tamamladıktan sonra diğer dünyaya geçebiliyoruz. Aynı zamanda oyunda boss dövüşleri de yer alıyor. Her dünyada farklı sandıklar kazanıyoruz. Bu sandıklar ile ekipmanlarımızı ve karakterimizi güçlendirebiliyoruz.

Oyun şimdilik geliştirme aşamasında ve sürekli yenileniyor. Şimdilik tek karakter bulunuyor ancak ileride daha fazla karakter seçeneği olacağı ibaresi oyunda yer alıyor.

Micro RPG, Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Mobil oyun önerileri 45. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de severek oynadığınız mobil oyunları bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

doğal dil işleme uygulaması

En Popüler 8 Doğal Dil İşleme Uygulaması

Doğal dil işleme (NLP), veri bilimi alanındaki en popüler konulardan birisidir. Şirketler bu alandaki araştırmalar için tonlarca para harcıyor. Çoğu şirket bir

Yorum yapın