Mobil Oyun Önerileri 44. Hafta – 2020 Yılı

mobil-oyun-onerileri-hafta-44
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Her hafta severek oynadığımız ve beğendiğimiz mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda mobil oyun önerileri 44. hafta listemiz.

Build a Bridge

Bu hafta önereceğimiz ilk oyun bir simülasyon ve bulmaca oyunu olan Build a Bridge oluyor. Oyunun isminden de anlaşılacağı üzere oyunda köprü inşa ediyoruz. Bu köprüleri inşa etmedeki amacımız ise aracımızın bir noktadan diğer noktaya ulaşmasını sağlamak oluyor.

Oyundaki en önemli şey olan fizik motoru gayet başarılı ve gerçekçi. Bu nedenle köprüleri tasarlarken yıkılmamasını sağlamanız gerekiyor. Ayrıca köprüyü asfalt, odun ve çelik kablolar gibi çeşitli materyaller kullanarak tasarlıyoruz. Bir ipucu, üçgenler kurmak oldukça işe yarıyor.

Oyunda oldukça fazla seviye yer alıyor. Üstelik bu seviyelerin zorluğu gittikçe artıyor ve her seviye kendisine özel görevler ile geliyor. Oyunun grafikleri ve detaycılığı da bir tebriği hakkediyor.

Oyunla ilgili sevdiğimiz bir diğer özellik ise kamera açıları oluyor. Köprü inşası tamamlandıktan sonra aracımızı gönderiyoruz. Bu sırada istersek arabanın içinden istersek arabanın dışından farklı açılarla takip edebiliyoruz. Bu ufak dokunuş oyunu biraz daha keyifli hale getiriyor.

Build a Bridge iOS ve Android için ücretsiz olarak yer alıyor. Ayrıca oyun Nintendo Switch ve Windows için de temin edilebiliyor.

Last Arrows

İkinci oyunumuz olan Last Arrows bir aksiyon oyunu olarak geçiyor. Oyundaki amacımız bir ok aracılığıyla karşımıza gelen düşmanları yok etmek oluyor. Bağımsız yapımcıya sahip olan oyun oldukça sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Oyunda farklı özelliklere sahip düşmanlar yer alıyor. Bazıları sizi görünce üstünüze koşuyor, bazıları ise öldürdüğünüzde çevresine de zarar verecek şekilde patlıyor. Bu çeşitli özelliklere sahip rakipler sayesinde bir nevi bulmaca çözüyorsunuz. Ayrıca her bölümde farklı görevler de yer alıyor.

Oyunda hayatta kalma modu da bulunuyor. Bu oyun modunda siz kamp ateşi yakınında beklerken canavarlar üstünüze doğru geliyor. Canavarlar size ulaşmadan onları öldürmeniz gerekiyor. Ayrıca başlangıçta 5 okunuz bulunuyor ve zaman geçtikçe sürekli yenileniyor.

Oyunda bulunan bir diğer mod ise düello modu oluyor. Burada çevrim içi olarak rakiplerle karşılaşabiliyorsunuz. Bir platform üzerinde hareket ediyor ve rakibi öldürmeye çalışıyorsunuz.

Oyunun en sevdiğimiz yönleri grafikleri ve oynanışı oluyor. Ancak beğenmediğimiz yerler de bulunuyor. Oyunda çeşitli kostümler bulunuyor fakat tüm kostümler oyun içinde kazanılan parayla satın alınamıyor.

Lost Arrows Google Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Vertical Adventure

Bu hafta önereceğimiz son oyun Vertical Adventure, minimalist tasarıma sahip bir arcade oyunu. Oyundaki amacımız karşımıza çıkan hedefleri toplamak ve bitiş çizgisine ulaşmak. Oyunu oynarken ekranın alt kısmını kullanıyoruz. Ekranın hangi tarafına dokunursak topumuz oraya doğru gidiyor. Fakat belirtmek gerekir ki alışana kadar oyunun kontrolleri oldukça zor geliyor.

Oyunda zor olan tek şey kontroller de olmuyor. Oyunda karşımıza sürekli yeni engeller çıkıyor. Bu bazen küçük bir nokta, bazen dönen bir nesne bazen ise topu hızlandıran ve kontrolleri daha da zorlaştıran bir ortam ortam oluyor.

Her seviyede ekranın yanından iki adet ok geçiyor. Bu oklardan önce bitiş çizgisine ulaşırsanız oyun size bir madalyon veriyor. Bu madalyonları biriktirip top için çeşitli kostümler almak mümkün.

Bir kere daha belirtmekte fayda var, oyun oldukça zor. Ayrıca seviyeler ilerledikçe daha da zorlaşıyor ancak oldukça eğlenceli bir oynanışa sahip. Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz.

Vertical Adventure Android ve iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Mobil oyun önerileri 44. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de severek oynadığınız mobil oyunları yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

tor

Tor Tarayıcı: Gizliliğe Önem Verenlerin Tercihi

Tor tarayıcı, internette verileriniz ve aramalarınız kaydedilmeden gizlice sörf yapmanızı sağlar. Bu gizliliğe anonim adını veriyoruz. Anonim olmanız çevrim içi kimliğinizin gizli

Yorum yapın