Mobil Oyun Önerileri 43. Hafta – 2020 Yılı

mobil-oyun-onerileri-hafta-43
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda mobil oyun önerileri 43. hafta listemiz.

DATA WING

Bu hafta önereceğimiz ilk oyun olan Data Wing, arcade bir yarış oyunu olarak düşünülebilir. Ancak Data Wing, sıradan yarış oyunlarından biraz farklı olarak tasarlanmış. Öncelikle oyun, güncel yarış oyunlarının aksine 2 boyutlu olarak geliştirilmiş. Bunun haricinde Data Wing harika bir hikaye sunuyor.

Oyunda bize komut veren bir bilgisayarın isteklerini gerçekleştiriyoruz. Komutlarını uygulayarak onu özgür bırakmaya çalışıyoruz. Ancak işler planlandığı gibi gitmeyebiliyor.

Oyunda farklı yarış türleri yer alıyor. Zamana karşı yarış, tur tamamlama gibi farklı seviyelerden geçiyoruz. Oyunun mekanikleri, ilk defa oynayacak kullanıcıları zorlayacak düzeyde tasarlanmış. Karakterimizin iki yanına tıklayarak gittiği yönü değiştirebiliyoruz.

Haritalarda çeşitli özellikler yer alıyor. Örneğin, yer çekimi katsayısı artabiliyor, hızlandırıcı takviyeler, yer çekimi engelleyiciler, hatta aracımızı devre dışı bırakan bölgeler bunlardan bazıları.

Data Wing, hikayesi gereği diyalog açısından da zengin bir oyun. Oynanış olarak 1-2 saat kadar süren Data Wing, uzun zamandır oynadığımız en başarılı mobil oyunlardan birisi. Kesinlikle ama kesinlikle indirmenizi tavsiye ediyoruz.

DATA WING, Google Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Spout

Bugün üç önerimiz de birer arcade oyunu. İkinci önerimiz olan Spout ise, mesafe katederek puan toplamaya çalıştığımız bir uzay gemisini kontrol ettiğimiz bir oynanışa sahip. Spout, tek elle oynanabilir olması açısından bir kolaylık sağlıyor ancak uzay gemisinin hakimiyetini sağlamak başlarda biraz zorlayıcı gelebiliyor.

Oyunda üç farklı mod bulunuyor. Adventure modunda karşımıza çıkan ve bize ekstra puan kazandıran objeleri toplamaya çalışıyoruz. Bu sırada bizi yok edecek olan objelerden de kaçıyoruz. Ayrıca bu objeleri, gemimizin arkasından çıkan ateş ile parçalayabiliyoruz.

Hyper modunda ise işler biraz değişiyor. Bu modda gemimiz sürekli ilerliyor ve biz onun gideceği yönü belirliyoruz. Gök taşına benzer nesnelere çarpmadan olabildiğince ilerlemeye çalışıyoruz.

Klasik modda ise, sakin bir şekilde karşımıza çıkan bloklara çarpmadan mümkün oldukça ileri gitmeye çalışıyoruz.

Oyun düşük seviyeli grafiklere sahip ancak bu grafikler kesinlikle kötü gözükmüyor. Geliştiriciler bu konuda başarıyı yakalamış.

Spout, iOS ve Android için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Fancade

Bu haftanın son önerisi Fancade, arcade severler için bulunmaz bir nimet. Oyunun yapımcısı Martin Magni, daha önce Mekorama isimli oldukça başarılı bir oyun geliştirmişti. Ancak Fancade ile kesinlikle bunun üstüne çıkmış.

Fancade, içinde 50’den fazla oyun barındıran bir simülatör olarak düşünülebilir. Ancak yeni oyunları açabilmek için, elinizdeki oyunlardan yeterli puanı toplamış olmanız gerekiyor.

Oyunların içinde, Mekorama benzeri bir bulmaca yer alıyor. Tıkladığınız yere giden bir karakteri, bulmacayı çözerek hedefe ulaştırmaya çalışıyorsunuz. Bir diğer oyun ise düz bir yolda araba sürdüğünüz Drive Mad. Bu oyunda, yoldaki parkuru tamamlayarak bitiş çizgisine ulaşmaya çalışıyorsunuz.

Buna benzer onlarca mini oyuna sahip Fancade her yeni güncelleme ile daha çok oyuna ve haritaya kavuşuyor. Oyunun en güzel yanlarından birisi İnternet olmadan erişim sağlanabilmesi. Üstelik oyun tamamıyla ücretsiz. Bunlara ek olarak kendi oyununuzu tasarlayabildiğiniz de belirtiliyor.

Eğer saatlerinizi geçirmek istediğiniz bir arcade cenneti arıyorsanız, Fancade bunu size fazlasıyla sunuyor. Oyunla ilgili söylenebilecek belki tek sıkıntı, yeni bir seviyenin açılma süresi oluyor. Gerekli puanı topladıktan sonra yeni oyunların açılması için bir süre beklemeniz gerekiyor.

Fancade, iOS ve Android için ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor.

Mobil oyun önerileri 43. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de severek oynadığınız mobil oyunları yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

barkod

Barkod Nedir? Barkod Okuyucu Nasıl Çalışır?

Günlük hayatta kullanılan ürün sayısı her geçen yıl artmaktadır. Dolayısıyla, çok sayıdaki ürünün birbirinden ayırt edilmesi ve satış işlemlerinin hızlı şekilde gerçekleştirilmesi

Yorum yapın