Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 41. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 41. Hafta – 2020 Yılı

Haftalık olarak beğendiğimiz oyunları sizlere sunduğumuz listemiz ile karşınızdayız. İşte mobil oyun önerileri 41. hafta listesi.

Among Us

İlk oyunumuz oldukça popüler bir oyunun mobil sürümü. Among Us’ı tanıtmaya gerek bile olduğunu düşünmüyoruz. Ancak kısaca bahsetmek gerekirse belli kişilerin sahtekar, belli kişilerin ise ekibin bir parçası olarak yer aldığı uzay gemimizi, çeşitli görevler yaparak düzeltmeye çalışıyoruz. Ancak aramızdaki sahtekarlar, ekibin üyelerini öldürmeye çalışıyor. Üstelik bunu gizli olarak yapmaya çalışıyorlar.

Ölü bir beden bulunduğunda tüm üyeler toplanıyor ve bir kişiyi gemiden göndermek için oylama yapıyorlar. Eğer gönderdikleri kişi sahtekar ise oyun kazanılıyor. Ancak sahtekar sona kalırsa oyunu o kazanıyor. Ayrıca toplantı yapmak için ölü bir beden görmeye ihtiyaç duyulmuyor. Sadece sahtekarların gezebildiği havalandırma kanallarından çıkan bir kişiyi görürseniz veya birinin sahtekar olduğundan şüphelenirseniz acil bir toplantı da oluştarabiliyorsunuz.

Oyunu hem yerel bir ağ üzerinden, hem de çevrim içi olarak oynamak mümkün. Ayrıca oyunda tek başınıza oynayabileceğiniz egzersiz modları da mevcut.

Oyuna başlamayı beklerken karakterinize çeşitli şapkalar, renkler, evcil hayvanlar gibi özelleştirmeler uygulayabiliyorsunuz.

Kalabalık arkadaş gruplarıyla son derece zevkli, yalnız oynarken de oldukça eğlenebileceğiniz Among Us Android ve iOS sürümleri, App Store ve Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunuyor. Ayrıca oyunun bilgisayar sürümünü Steam üzerinden de satın alabilirsiniz.

Infinitode 2

İkinci oyunumuz, kule savunması diyebileceğimiz bir oyun olan Infinitode 2. Fakat Infinitode 2’nin, bilgisayardaki kule savunmalarıyla yarışabilir bir oyun olduğunu düşünüyoruz. Grafikler ve oynanış açısından olmasa da, oyunda oldukça fazla sayıda geliştirme ve araştırma bulunuyor.

Ayrıca kuleler deneyim kazandıkça yeni yetenekleri açılıyor. Bunlar sayesinde gelen düşman gruplarını daha hızlı öldürmek veya çeşitli özellikler kazanmak mümkün.

Oyunda farklı tarzlarda düşmanlar da yer alıyor. Ayrıca kaynak toplamaya yardımcı madenciler, bariyerler ve çeşitli farklı kaynaklar da oyunda yer alıyor. Üstelik oyunda kendi haritalarımızı yapabileceğimiz bir editör ve geliştirici modu da yer alıyor.

mobil-oyun-onerileri-hafta-41
Resim: Infinitode 2

Oyunda üç farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Ancak oyunu zor modda oynayabilmek için diğer oyunun hikayesini tamamlamak gerekiyor. Oyundaki geliştirmeler gerçekleştirmek için ise para ve deneyim kazanmanız gerekiyor. Eğer strateji oyunlarını seven birisiyseniz Infinitode 2’ye bayılacağınızı düşünüyoruz.

Oyunda herhangi bir reklam bulunmuyor. Oyundaki tüm eşyalar ekstra bir ücret ödemeden, tamamen oyun içinde kazanılan para ve deneyimlerle sağlanabiliyor.

Infinitode 2 Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak App Store’da sadece ilk oyun olan Infinitode bulunabiliyor. Birebir aynı özelliklere sahip olmasa da, Infinitode’un da oldukça bir eğlenceli olduğunu ve bir alternatif olabileceğini belirtelim.

TripTop

Önereceğimiz üçüncü oyun ise TripTop, bir çeşit arcade oyunu. Oyunun geliştiricileri TripTop’ın sonsuz bir koşu oyunu olduğunu belirtiyor. Oyunun temel mekaniği bir daire etrafında dönen topu çeşitli engellerle temas etmesini engellemeye çalışıyoruz.

Karşımıza çıkan dikenlerden kaçmak için ise ekrana dokunuyoruz. Ekrana her dokunuşumuzda bir puan kazanıyoruz. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki oyun gerçekten çok zor.

Oyunun tasarımı oldukça hoş. Animasyonları da fena sayılmaz ancak dikenlerle temas edildiğinde beliren animasyon için aynısını söyleyemeyiz.

TripTop’ı sevmemizi sağlayan bir diğer yönü ise Türk yapımı bir oyun olması oldu. Beğendiğimiz bu oyuna sizin de bir göz atmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

TripTop, Android cihazlar için Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak oyun maalesef ki App Store’da yer almıyor.

Mobil oyun önerileri 41. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de severek oynadığınız oyunları bizlerle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın