Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 40. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 40. Hafta – 2020 Yılı

Her hafta severek ve beğenerek oynadığımız mobil oyunları sizlere öneriyoruz. İşte mobil oyun önerileri 40. hafta listesi.

Orbia

Önereceğimiz ilk oyun olan Orbia, bir arcade oyunu olarak sunuluyor. Oyunda karakterimizin yolculuğuna eşlik ediyor ve ona yardım ediyoruz. Noktaların etrafında dönen belli objelere çarpmadan karakterimizi bir sonraki noktaya göndermeye uğraşıyoruz. Ekrana dokunarak oynadığımız bu oyun, tamamen zamanlamaya dayalı bir bulmaca gibi düşünülebilir.

Minimalist bir tasarım kullanılmış oyunun grafikleri oldukça yumuşak ve rahatlatıcı olarak tasarlanmış. Karakterimizin görünüşü ile oldukça uyumlu olan grafikler, sizi oyunun daha da içine çekiyor. Ayrıca oyunun sesleri ve müziği de bu yapıyı destekliyor.

Oyunda sayılmayacak kadar seviye bulunuyor. Ayrıca oyunun içinde bulunan farklı haritalar sayesinde, oyun kendini hiç tekrarlamıyormuş hissine kapılıyorsunuz. Şunu da belirtelim, grafikler ve sesler de haritalarla uyum sağlıyor.

Karakterimiz hareket ederken geçtiğimiz noktalarda, karşımıza farklı güçlendirmeler de çıkıyor. Ayrıca benzer güçlendirmeler, farklı karakter görünümleri sayesinde de elde edilebiliyor.

Orbia, App Store ve Google Play Store mağazalarında ücretsiz olarak yer alıyor.

Once Upon a Tower

Bu hafta önereceğimiz ikinci oyun Once Upon a Tower oluyor. Bir aksiyon oyunu olarak sunulan Once Upon a Tower, oldukça sevimli bir hikayeye sahip. Bir kulede tıkalı kalmış karakterimiz, cesur bir şövalyenin kendisini kurtarmasını bekliyor. Ancak bir süre sonra dayanamıyor ve karşısına çıkan ne varsa hepsini geçerek ejderhadan kaçmaya çalışıyor. Biz de bu macerada karakterimize yardım ediyoruz.

Oyun oldukça eğlenceli ve basit bir mekaniğe sahip. Karakterimiz, ekranda parmağınızı kaydırdığınız yere doğru balyozunu savuruyor. Bu esnada karşısına çıkan bazı maddeleri yok edebiliyor, bazılarını topluyor, bazılarına ise müdahalede bulunamıyor.

Temel olarak amacımız, kulenin en üst katından aşağıya doğru inmek. Bu sebeple hareketlerimiz aşağıya doğru inmeye dayalı oluyor. Bazı noktalarda ejderha bile gitmemizi engellemeye çalışıyor.

Oyunda gerçekten oldukça fazla sayıda düşman sayılabilecek nesne ve karakter bulunuyor. Kimileri üstünüze doğru saldırıyor, kimileri ise size doğru bir alev topu fırlatıyor. Ya da yukarıdan aşağıya doğru kazarken tam altınızda bulunan bir diken yüzünden bütün emekleriniz yok olabiliyor.

Oyunda farklı silahlara sahip çeşitli karakterler de bulunuyor. Oyun bu karakterleri eğlenceli bir şekilde ve mizahi bir cümle ile sunuyor.

Oyunun grafikleri aynı Orbia gibi, oldukça yumuşak ve yerinde duruyor. Üstelik oyunun ses efektleri ve müzikleri son derece başarılı. Oyunu oynarken arkadan eşlik eden sesler sayesinde-, oyun zevkiniz katlanıyor.

Once Upon a Tower Google Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

Space Marshals 2

Bu hafta önereceğimiz son oyun ise Space Marshals 2 oluyor. Taktiksel bir steatlh yani gizlilik gerektiren bir aksiyon oyunu olarak tanımlayabileceğimiz Space Marshals 2, oynayanların kesinlikle eğleneceği bir oyun.

Space Marshals 2, oldukça zengin bir hikayeye sahip. Sürprizleri bozmak ve spoiler vermek istemiyoruz ancak oyunda adaleti sağlamaya çalışan bir ekibin parçası olduğumuzu söylemek yanlış olmaz. Hem de bunu uzayda yapıyoruz.

Oyun gizlilik ve taktiksel ilerleme üzerine kurulu bir yapıya sahip. Tabii ki kullanıcı isterse herhangi bir şekilde gizlenmeden de ilerleyebilir ancak bunun o kadar eğlenceli olacağını düşünmüyoruz. Ayrıca oyunda, içlerinde arbaletin ve baltaların bile bulunduğu silahlar da yer alıyor.

Oyun Google Play Store’da ücretsiz olarak satılıyor. App Store’da ise 5 dolar yani 47 liraya kullanıcıya sunuluyor. Ayrıca oyundaki ana hikayenin haricinde, Ava’nın Hikayesi isimli bir hikaye daha satın alınabiliyor. Android cihazlarda bu ücret 12 lira iken, iOS cihazlarda bu ücret 3 dolar yani 28 lira oluyor.

Mobil oyun önerileri 40. hafta listemiz burada son buluyor. Siz de severek oynadığınız oyunları yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın