Mobil Oyun Önerileri 4. Hafta – 2021 Yılı

mobil-oyun-onerileri-hafta-4-2021-yili
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda 2021 yılı mobil oyun önerileri listemizin 4. hafta oyunları.

Idle Slayer

Bu hafta önereceğimiz ilk oyun olan Idle Slayer, bir tür clicker olarak düşünülebilir. Uçsuz bucaksız bir yolda ilerleyen kahramanımıza destek oluyoruz. Peki bu desteği nasıl gösteriyoruz. Çok basit, karşısına çıkan altınları toplamasına ve düşmanları yok etmesine yardım ederek.

Topladığımız altınları çeşitli şekillerde harcayabiliyoruz. Idle Slayer’ın bir clicker olduğundan bahsetmiştik. Bu da demek oluyor ki, oyunu oynamadığımız anlarda da para kazanmaya devam ediyoruz. Yani parayı harcayabileceğimiz ilk yer çeşitli eşyalar almak ve saniye başına kazandığımız altınları artırmak.

Bunun haricinde çeşitli özel alışverişler de yapabiliyoruz. Bu aldıklarımız ise oyuna ek özellikler katıyor. Örneğin, aldığımız bir özellik ile düşmanları aktif hale getirebiliyor, daha hızlı koşabiliyor ve daha onlarca farklı unsura oyunun içine dahil edebiliyoruz. Oyunun gerçek tadı tüm bunları açtıktan sonra ortaya çıkıyor. Idle Slayer’ı diğer clickerlardan farklı yapan unsur tam olarak bu.

Açabildiğimiz en önemli özelliklerden birisi de şüphesiz ki görevler sekmesi. Görevler sekmesini açtığımızda tahmin edebileceğiniz üzere oyunda yapmamız gereken çeşitli görevler üstleniyoruz. Bunlar sonucunda da yapabileceğimiz alışverişlerin sayısı artıyor.

Saatlerce oynayabileceğiniz hatta bağımlısı olabileceğiniz Idle Slayer hem App Store’da hem de Google Play Store’da ücretsiz olarak indirilebilir bir şekilde sizi bekliyor.

Bouncy Bird

Listemizin ikinci sırasında bir başka casual oyun olan ve oldukça yakın bir çıkış tarihine sahip Bouncy Bird yer alıyor. Oyundaki amacımız oldukça basit. Bir platformdan diğer platforma ulaşmaya çalışan bir kuşu yönlendirmek.

Yere düşürmeden platformlar arasındaki yolculuğunu tamamlamaya çalıştığımız minik dostumuz yolda altın da topluyor. Bu altınları daha sonra farklı karakterler almak için kullanabiliyoruz.

Her bölüm esasında bir bitiş noktasına sahip. Bu açıdan bakacak olursak bir çeşit bulmaca gibi de düşünebiliriz. Oyunda onlarca bölüm bulunuyor ve daha fazla bölüm ekleneceği de belirtiliyor.

Oyunun mekanikleri Flappy Bird ve Mars’ın mekaniklerine benziyor. Her dokunuşta karakterimiz yükseğe zıplıyor. Basılı tuttuğumuzda da karakterimiz süzülmeye başlıyor. Bu hareketleri kontrol ederek platformlarda tur atıyoruz.

Bouncy Bird, şimdilik sadece Google Play Store’da yer alıyor. Android kullanıcıları oyunu ücretsiz olarak indirebiliyor.

Duet

Reflekslerinize güveniyor musunuz? O zaman sıradaki oyunumuz tam size göre. Bu hafta önereceğimiz son oyun mükemmel bir bulmaca oyunu olan Duet.

Duet, bir çember üzerinde bulunan iki farklı renkteki topu, önümüze çıkan engellere çarpmadan bitiş çizgisine ulaştırmamızı gerektiren bir bulmaca ve refleks oyunu. Topları çember üzerinde hareket ettirerek konumlarını değiştirdiğimiz bu oyunda, hareket eden ve sabit duran çeşitli şekillerdeki nesnelere çarpmamamız gerekiyor.

Oldukça zorlayıcı olduğunu da belirtmemiz gerekiyor Duet’in. Bazı bölümler sizi oldukça öfkelendirebilir bile. Bu manada Duet bir “rage” oyunu.

Oyunda farklı modlar yer alıyor. Bunlar hikaye modu, sonsuz mod, günlük meydan okumalar gibi oyunun sürdürülebilirliğini sağlayan unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca oyunun müzikleri ve diyalogları da bir hikaye anlatıyor.

Bu mükemmel oyunu en azından bir denemenizi tavsiye ediyoruz. Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen Duet, iOS cihazlar için 2.99 dolara, kur farkından dolayı ise 27.99 liraya satın alınabiliyor. Oldukça yüksek bir ücrete sahip olsa da Duet, bu haftaki favori önerimiz oluyor.

2021 yılı mobil oyun önerileri 4. hafta listemiz burada sona eriyor. Listemizle ilgili bir yorum yapmak, incelememizi istediğiniz bir oyun önermek ya da görüşlerinizi paylaşmak için yorumlar üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

kompozit malzeme nedir

Kompozit Malzeme Nedir? Kompozitlerin Kullanım Alanları

Teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak, günlük hayatta kullanılan ürünler sürekli olarak geliştirilmektedir. Ürünlerin daha hafif, daha esnek ancak dayanıklı olması istenmektedir. Metal, seramik

Sosyal Medya Bağımlılığı

Sosyal Medya Bağımlılığı Nedir? Nasıl Oluşur?

Sosyal medya, insan psikolojisini benzeri görülmemiş bir şekilde etkilemektedir. Sosyal medya vücuttaki dopamin oranını sürece doğrudan dahil ederek beyindeki ödüllendirme merkezlerini etkinleştirir.

Yorum yapın