Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 39. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 39. Hafta – 2020 Yılı

Haftalık mobil oyun önerilerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. İşte Mobil Oyun Önerileri 39. hafta listesi.

I Love Hue

İlk oyunumuz I Love Hue bir bulmaca oyunu. Ancak diğer bulmacalardan biraz daha farklı ve bir nevi yapboz gibi düşünülebilir.

Oyunda farklı renklerdeki kareleri uyumlu bir hale getirmeye çalışıyoruz. Çeşitli renk spektrumlarını yakalayıp, kareleri o spektrumlara uygun noktalara taşımaya çalışıyoruz. Oyun bize farklı boyutlarda çeşitli bulmacalar sunuyor. Peki bu spektrumu nasıl yakalıyoruz? En azından ilk seviyelerde, oyunun mantığını kavramak için, taşınmaya yani sabit kareler de bulunuyor. Bunları rehber olarak alıp renk dizileri oluşturuyoruz.

Örneğin, dümdüz bir çizgide, kırmızıdan sarıya uzanan bir yol düşünün. Araya farklı kırmızı tonları, sarı tonları ve turuncu tonları ekleyerek bu geçişi yakalıyoruz. Oyunun bu açıdan eğitici bir yanı olduğunu da söyleyebiliriz. Renk geçişlerini ayrıt etmek ve algılamak, bu oyunu oynadıktan sonra oldukça kolaylaşacaktır.

Resim: Google Play Store – I Love Hue

Oyunda oldukça fazla seviye bulunuyor. Üstelik oyun ilk defa oynayanlar için biraz zorlayıcı geliyor. Grafikler ve sesler ise oldukça başarılı. Hem ses hem görüntü olarak minimal bir tasarımdan söz etmek yanlış olmaz.

Oyun App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

World War Heroes

İkinci oyunumuz nefes kesen bir FPS oyunu World War Heroes. İkinci Dünya Savaşı temel alınarak yapılan oyun oldukça akıcı bir oynanışa sahip. Çeşitli oyun modları ve haritalar da oyunun içinde mevcut. Grafikler açısından bakacak olursak iyi bir seviyeden bahsedebiliriz. Ancak eminim ki mobil cihazınızı yormayacak ve oyun zevkinizi kesmeyecek bir optimizasyona sahip World War Heroes.

Oyunda çeşitli silahlar bulunuyor. Silahlar haricinde tank sürebilmek de bu oyunda mümkün. World War Heroes bizim oldukça beğenerek oynadığımız bir oyun. Oyunda Türkçe desteği de bulunuyor.

mobil-oyun-onerileri-hafta-39-world-war-heroes-
Resim: Google Play Store – World War Heroes

Oyunda 7 adet mod yer alıyor. Bunlardan ilki olan Hardcore modunda, silahların verdiği hasar en üst seviyeye çıkıyor. Bu sayede normalden daha hızlı bir şekilde can kaybediliyor ve 1-2 mermi isabetiyle ölebiliyorsunuz.

Bir diğer mod, Ölüm Müsabakası olarak geçiyor. Bu modda tüm oyuncular kendisi için puan topluyor. En çok puan toplayan oyuncu, oyunu kazanıyor. Takım Savaşı modu ise bu moda benzer nitelikte. Bu sefer takımca en çok puan toplayan kazanıyor.

Mevzi ele geçirme modunda, ortak noktaları takım olarak ele geçirmeye çalışıyoruz. Gereken puana ulaşan takım oyunu kazanıyor.

Bombalı takım modunda ise, bir takım bomba kurmaya çalışıyor. Bomba patlayana ya da tur bitene kadar en fazla puanı toplayan takım kazanıyor.

Öte yandan karargah modunda, takımlar kendi karargahlarını savunuyor, düşman karargahlarını da yok etmeye çalışıyor. Bunların haricinde arkadaşlarınızla oynayabilmeniz için özel oyun modu da mevcut.

World War Heroes’u Google Play ve App Store‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Stealth Master

Bu hafta önereceğimiz son oyun ise Stealth Master. Bir aksiyon oyunu olan Stealth Master’da, gizli bir seri katili oynuyoruz. Çeşitli kontratlar alıp bunları tamamlamaya ve patronları öldürmeye çalışıyoruz.

Oyunda çeşitli geliştirmeler bulunuyor. Farklı silahlar, daha hızlı hareket etme, görünmezlik bunlardan sadece birkaçı. Üstelik farklı kostümler de alınabiliyor.

Oyunun grafikleri oldukça başarılı ve oynanışı son derece zevkli. Her ne kadar oyunu beğensek de söylememiz gereken bir kaç söz var. Oyun bir süre sonra kendini tekrar ediyor. Bu nedenle 1-2 gün oynamak ve zaman geçirmek için mükemmel bir oyun denebilir. Üstelik yapımcıların bu konuya bir çözüm getireceğini de düşünüyoruz.

Bir diğer konu ise oyun içindeki reklamlar oluyor. Neredeyse her bölümden sonra reklam geliyor. Ancak bunun çözümü oldukça basit, internetinizi kapatmak. Eğer metro gibi bağlantınız olmayan bir yerde bu oyunu oynuyorsanız, harika bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Oyun Google Play Store ve App Store‘da ücretsiz olarak bulunuyor.

Resim: Google Play Store – Stealth Master

Mobil Oyun Önerileri 39. hafta listemiz burada son buluyor. Siz de severek oynadığınız ve beğendiğiniz oyunları bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın