Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 38. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 38. Hafta – 2020 Yılı

Her hafta başarılı bulduğumuz ve beğendiğimiz mobil oyunları sizlere öneriyoruz. İşte 38. hafta Mobil Oyun Önerileri listemiz.

Hexio

Bu haftaki listemizdeki ilk oyun bir bulmaca oyunu olan Hexio. Hexio’daki temel amaç, bir altıgenden diğer altıgene bir çizgi çekmek ve bu nesneleri birleştirmek. Ancak tabii ki bu çok kolay olacağı için ve Hexio bir bulmaca oyunu olduğu için önümüze bazı engeller çıkıyor.

Oyunda bulunan altıgenler ilk seviyelerde sadece kırmızı olsa da, oyun ilerledikçe farklı renkler de işin içinde dahil olabiliyor. Bunun haricinde, çizgileri çektiğimiz yüzeyde bazı engeller, çizginin üstünden geçmesine izin vermiyor. Bir başka kural ise yüzeydeki noktalar oluyor. Bir bulmacayı tamamlarken Hexio, çizilen çizgilerin bu noktalardan da geçmesini istiyor.

Dürüst olmak gerekirse oyun ilk seviyelerde oldukça kolay. Ancak çok geçmeden, 15. seviye civarlarında oyun zorlaşmaya başlıyor. Emin olun ki gerçekten zorlaşıyor.

Bu gibi anlarda yardımınıza koşan, bulmacaların vazgeçilmezi, ipucu butonu da oyunda buluyor. Oyun size 5 ipucunu hediye olarak veriyor. İsterseniz bir reklam videosu izleyerek de ipucu kazanabiliyorsunuz. Tabii ki ipuçlarını oyunun mağazasından satın almak da mümkün.

Hexio, Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

PewPew Live

Önereceğimiz ikinci oyuna bir arcade oyunu demek çok da yanlış olmaz. PewPew, adından da anlaşılacağı üzere ateş edilebilen bir geminin kontrolünü sağladığımız bir arcade oyunu. Fakat PewPew Live, gelmiş geçmiş en zor mobil oyunlardan birisi olabilir.

Aynı Hexio gibi, öğrenmesi kolay, ustalaşması zor bir oyun olan PewPew Live, 5 farklı oyun modu barındırıyor. Bu oyun modlarının hepsinin ortak noktası, gemimizle bir objeden kaçmaya çalışmak oluyor.

Eskiv isimli oyun modunda, üzerinize gelen objelerden kaçıp çıkan puanları toplamanız gerekiyor. Hexagon modunda ise, altı kenarlı bir odada puan topluyor ve bu sırada objelerden kaçıyorsunuz. İlk moda benzemesinin yanı sıra, bu sefer size direkt saldıran gemilerle de savaşıyorsunuz.

Resim: Google Play Store

Asteroids modu, bizce oyunun en eğlenceli modu. Bu modda etrafınızdaki objeleri yok etmeye çalışıyorsunuz. Bunu yaparken objelerin yok olduktan sonra bıraktığı artıklardan kaçıyorsunuz.

Fury, oyunun en zor modu. Üstünüze doğru gelen ve bütün ekranı kaplayan bir çizgi üzerindeki objelerden kaçıp 32 saniye boyunca bunu yapmanız isteniyor. Objeleri yok edebiliyorsunuz ancak artıklarını unutmayın.

Bir diğer eğlenceli mod ise Waves. Aynı Fury’de olduğu gibi bir çizgi üzerindeki objeler üstünüze geliyor. Ancak bu mod Fury’ye göre oldukça kolay.

Oyunu lokal bir sunucu oluşturup arkadaşlarınızla da oynayabiliyorsunuz. Her modun altında dünya rekorlarını görmek de mümkün.

Maalesef oyun App Store’da yer almıyor ancak oyun Google Play’de ücretsiz olarak bulunuyor. Üstelik oyunun içinde herhangi bir reklam da bulunmuyor. Hem bu yönüyle, hem de her modun üzerinde yazan çeşitli açıklamalardaki göndermeler ve mizahıyla oyun bizden sempati kazanıyor.

Hero Rescue

Önereceğimiz son oyun çoğu insanın aradığı, ararken hayal kırıklığına uğradığı bir oyun. YouTube ve diğer sosyal medya platformlarında ya da oynadığımız oyunların reklamlarında sürekli karşımıza çıkan bir oynanışa sahip Hero Rescue temelde bir bulmaca oyunudur. Fakat o görünce nedensiz bir şekilde oynamayı çok istediğimiz, indirince ise tamamen bağımsız bir oynanış gördüğümüz oyunların aksine tamamen bu türe odaklanmıştır.

Temelde amacımız çeşitli bulmacaları çözerek kahramanımızı prensese ya da altın dolu bir sandığa ulaştırmak oluyor. Bunu sağlamaya çalışırken karşımıza çıkan canavarları öldürüyor ve lavlardan kaçmaya ya da su ile taşa dönüştürmeye çalışıyoruz.

Oyuna sürekli yeni seviyeler ve challengelar ekleniyor. Oyun Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

Resim: Google Play Store

Mobil Oyun Önerileri 38. hafta listemizdeki oyunlar burada son buluyor. Siz de severek oynadığınız oyunları yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın