Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 37. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 37. Hafta – 2020 Yılı

Her hafta başarılı bulduğumuz ve beğendiğimiz mobil oyunları sizlere öneriyoruz. İşte 37. hafta Mobil Oyun Önerileri listemiz.

Idle Brick Breaker

Bu hafta önereceğimiz ilk oyun tıklama tabanlı Idle Brick Breaker. Clicker da denilen bu oyun türündeki oyunlar genellikle sıkıcı ve tekdüze olsa da Idle Brick Breaker sizi kendisine bağımlı hale getiriyor. Bu sebeple biz bu oyunu simülasyon ve strateji kategorisinde değerlendirmenin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Ekranda bulunan kutucakları, satın aldığınız ve geliştirdiğiniz farklı top türleri ile yok ederek seviye atlıyorsunuz.

Her yok ettiğiniz kutucuk sonucunda geliştirme yapabileceğiniz ve top almak için harcayabileceğiniz paralar kazanıyorsunuz. Belli bazı seviyelere ulaştığınızda oyun size avantaj sağlayacak bazı seçenekler sunuyor.

Oyunda kullanılabilecek farklı top türleri bulunduğundan bahsetmiştik. Bunlardan bazılar direkt hedefe giden Sniper ve alan etkili bir hasar veren Splasher. Geliştirme olarak ise elimizde hız ve güç seçeneği bulunuyor.

mobil-oyun-onerileri-hafta-37-idle-brick-breaker
Resim: Idle Brick Breaker

Oyunun içinde elmas kullanarak farklı kartlar da alabiliyorsunuz. Bu kartlar ise size bazı ek özellikler sağlıyor. Elmas her ne kadar parayla satılsa da oyunun içinde bedava bir şekilde kazanmak için bolca fırsat tanınıyor.

Bütün bu geliştirmeleri, topları alıyorsunuz ve seviye atlıyorsunuz. Peki sonra ne oluyor? Bütün dünyayı yok ediyor, prestij puanına çeviriyor ve oyuna sıfırdan başlıyorsunuz. Ancak bütün bunları prestij puanlarınızla aldığınız ek özellikleri kullanarak yapıyorsunuz.

Idle Brick Breaker, App Store ve Play Store’da ücretsiz bulunuyor.

Gumslinger

Bu hafta önereceğimiz ikinci oyun olan Gumslinger çok sevimli ve yumuşacık grafiklere sahip. Çevrim içi olarak karşınıza çıkan kişilerle düello yaptığınız Gumslinger, oldukça eğlenceli bir oynanış sunuyor. Öyle ki kendiniz kaptırıp saatlerinizi bu oyunla harcayabilirsiniz.

Oyunun düello modunda ekranın sağından silahın nişan aldığı yeri kontrol ediyor, sol tarafından ise ateş ediyoruz. Vücudun vurduğunuz yerine göre rakip o kadar can kaybediyor.

Oyunda farklı karakterler ve silahlar bulunuyor. Ayrıca oyunda düello haricinde, skillshot denilen atış talimi tarzında bir mod da mevcut.

Tüm bu modları oynayarak yıldız topluyor, yıldızlarla da seviye atlıyorsunuz. Seviye artıkça yeni haritalar ve modlar ile karşılaşıyorsunuz.

Oyunun grafikleri, sesleri ve efektleri olağanüstü başarılı. Oyunun sağladığı atmosfer de bir o kadar eğlenceli bir his uyandırıyor. Mobil oyun önerileri listemizdeki her oyunu indirmenizi tavsiye ediyoruz ancak bu oyunu indirmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

mobil-oyun-onerileri-hafta-37-gumslinger
Resim: Gumslinger

Gumslinger, Play Store ve App Store’da ücretsiz bulunuyor.

Leap On!

Bu hafta önereceğimiz son oyun ise Leap On. Oyunun ilginç bir oynanışı bulunuyor. Durmaksızın devam eden bir top, bir iple dikenli bir düzeneğe bağlı bir şekilde hareket ediyor. Bir yo-yo gibi sürekli başladığı yere geri dönerken, etraftaki puanları toplayıp ilerlemeye çalışıyoruz.

Oyunda toplayabileceğimiz kısa süreli güçlendirmeler de bulunuyor. Bunları da kullanarak skorumuzu artırmaya ve daha da uzağa sıçramaya çalışıyoruz. Bunu yaparken önümüze farklı engeller de çıkıyor. Yarısı beyaz yarısı siyah toplar, dikenli nesneler bunlardan bazıları.

Bunun haricinde oyunda bir mod daha mevcut. Bu mod günlük olarak yenileniyor ve yeni bir harita sunuluyor. Bu haritada olabildiğince ilerleyerek lider tablosunda yer edinmeye çalışıyoruz. İlerlemeye çalışırken önümüze yine çeşitli engeller çıkıyor.

Leap On! Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Mobil oyun önerileri listemizin 37. hafta oyunlarını severek oynuyoruz. Siz bu listedeki oyunları daha önce duymuş veya oynamış mıydınız? Sizin severek oynadığınız oyunlar neler? Bizimle yorumlar kısmından cevaplarınızı ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın