Mobil Oyun Önerileri 35. Hafta – 2020 Yılı

mobil-oyun-onerileri-hafta-35
Resim: Shadow Knight
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Haftalık mobil oyun önerileri listemize devam ediyoruz. İşte Mobil Oyun Önerileri 35. hafta listemiz.

Okay?

Bu hafta önereceğimiz ilk oyun olan Okay? bir çeşit bulmaca oyunudur. Oyundaki amaç, ekranda çıkan beyaz kutular, çizgiler gibi öğelerin hepsini tek bir top atışıyla temizlemek. Bunu yaparken karşımıza farklı formatlarda bulmacalar çıkıyor.

Oyunun içerisinde oldukça fazla sayıda seviye var. Ayrıca oyun, diğer bulmaca oyunlarının aksine, ne aşırı derecede zor, ne de bulmaca çözdüğünüzü hissetirmeyecek kadar kolay.

Oyundaki ögeler, farklı geometrik şekillerle dizayn edilmiş. Üstelik bu öğelerin her birine, farklı bir enstrüman sesi verilmiş. Örneğin top beyaz olan geometrik şekillere çarpınca piyano, uzun çizgilerden geçince gitar (top bu çizgilere değdiği zaman gitar teli gibi sallanıyorlar), siyah şekillere çarpınca ise trampet sesi geliyor.

mobil-oyun-onerileri-35-hafta
Resim: Okay?

Bu enstrüman sesleri bazen, bulmacanın çözülmesiyle hoş ve tanıdık müzikler ortaya çıkarabiliyor.Oyunun bir başka güzel tarafı ise tamamen ücretsiz ve reklamsız olması. Ancak, oyunu çok sevdiyseniz destekte bulunabiliyorsunuz. Oyun size para ödemek için bir seçenek sunuyor fakat belirttiğimiz gibi bu tercih tamamen size kalmış.

Okay?, hem Play Store’da, hem de App Store’da bulunuyor. Eğer bir bulmaca hayranıysanız, bu oyunu kaçırmamanızı öneriyoruz.

Pin Out

İkinci oyunumuz Pin Out, tam anlamıyla bir arcade oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyun dinamikleri herkesin aşina olduğu ve severek oynadığımız Pinball’a oldukça benziyor. Hatta Pin Out, Pinball’un farklı seviyeler barındıran bir hali olarak düşünülebilir.

Farklı seviyeler barındırmak derken bahsettiğimiz şey; Pin Out’un klasik Pinball’dan farklı olarak, sürekli ileriye gitmeyi hedeflemesidir. Topu oyunun içindeki ikiden fazla kol ile mümkün olan en uzak mesafeye taşımaya çalışıyoruz. Ayrıca oyunda sadece kol değil, top fırlatıcı ve klasik Pinball’da da bulunan, topu hareketlendiren dekorlar gibi unsurlar da mesafe kat etmemize yardımcı oluyor.

Bütün bunları yapmamız gereken bir süre bulunuyor. Oyunun içinde yol alırken, belirli rotalarla süre de toplayabiliyoruz. Oyunun içinde zaman dondurma, hareket yavaşlama gibi güçlendirmeler de mevcut.

Oyunda ilerlerken karşımıza küçük sürprizler de çıkıyor. Oyunun içinde arcade makinelerinde de oynanabilen mini oyunlar bulunuyor. Bu mini oyunları oynayarak ek süre kazanabiliyoruz.

Üstelik oyunun her bölüm değişiminde, müzik de değişiyor. Oyunun yaratıcıları, hem tasarımı hem müzikleriyle fütüristik bir hava oluşturmayı fazlasıyla başarmış.

Oyun her bölümde yeni bir kayıt noktası oluşturuyor. Ancak bu kayıt noktalarından devam etmek için oyunun premium sürümünü almanız isteniyor. Belirtmekte fayda var, premium sürümü olmadan da oyunu reklamsız olarak oynamak mümkün.

PinOut, Play Store’da ve App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

Shadow Knight

Sırada bir aksiyon ve dövüş oyunu olan Shadow Knight bulunuyor. Shadow Knight, dövüş oyunu olarak istenen her şeyi sağlıyor. Farklı karakterler, farklı yetenekler, zırh, silah, aksesuar, taşlar gibi çeşitli özelleştirmeler ve daha niceleri oyunda mevcut. Bunlar sayesinde karakterinizi güçlendirebilir ve rakiplerinizle daha iyi mücadele edebilirsiniz.

Oyun, altın kazanmak için farklı görevler de sunuyor. Bu altınları karakterimizin yeteneklerini ve ekipmanlarını geliştirmek için kullanabiliyoruz.

Oyunda hayatta kalma ve günlük zindan olarak iki farklı mod daha bulunuyor.

shadow knight
Resim: Shadow Knight

Oldukça eğlenceli bir oynanışa sahip olan oyun, hem tek kişilik çevrimdışı bir modda hem de çevrim içi olarak oynanabiliyor. Arena modu sayesinde diğer oyuncularla karşılaşma imkanı da bulunuyor.

Oyunun eksi yönü olarak ise karakterlerin parayla satılmasını gösterebiliriz. Bunun haricinde zaman geçirmek ve stresinizi canavar öldürerek atmak için mükemmel bir oyun.

Shadow Knight hem Play Store hem de App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

Bonus Öneri: Cell to Singularity

Bu haftaki son önerimizi ise bir bonus öneri olarak belirtmek istedik. Eğer evrim ve biyolojiye ilgiliyseniz Cell to Singularity sizin için bulunmaz bir oyun. Klasik bir tıklama (İng. clicker yani tıklayarak para kazanılan oyunlar) oyunu olan Cell to Singularity, Büyük Patlama’yla Dünya’nın oluşumundan itibaren geçmişimizi gözler önüne seriyor.

Bir simülasyon oyunu olarak sayılan Cell to Singularity’nin içinde biyoloji ve evrimle ilgili çeşitli bilgiler de yer alıyor. Özellikle insanların nasıl bugüne geldiği hakkında oldukça aydınlatıcı ve detaylı bir oyun olan Cell to Singularity, Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor. Üstelik oyun Steam’de de ücretsiz olarak sunuluyor. Eğer bu konulara ilginiz varsa Cell to Singularity’yi indirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

cell to singularity
Resim: Cell to Singularity

Mobil Oyun Önerileri 35. hafta listemizdeki oyunlar burada son buluyor. Siz de severek oynadığınız oyunları yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

OneDrive-bulut-depolama

Microsoft OneDrive: Bulut Depolama Hizmeti

Microsoft OneDrive, Microsoft’un tüm dosyalarınızı aynı yerde depolamanıza, dosyalarınıza istediğiniz yerden ulaşmanıza ve başkalarıyla paylaşmanıza olanak sağlayan, Microsoft 365’in uygulamalarıyla sorunsuz bir

elektrikli-araclarda-kablosuz-sarj

Kablosuz Şarj: Elektrikli Araçlarda Alternatif Yöntem

Elektrikli araçların, yakın gelecekte geleneksel araçların yerini alması beklenmektedir. Birçok otomobil üreticisinin bu alana yatırım yapmasıyla birlikte, satışa sunulan elektrikli araç sayısı

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın