Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 34. Hafta – 2020 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 34. Hafta – 2020 Yılı

Hepimiz oyun oynamayı seviyoruz ancak her zaman oyun konsolumuzun ya da bilgisayarımızın başına geçip oyun oynama fırsatını bulamıyoruz. Bu gibi durumlarda en büyük yardımcımız ise her an yanımızda bulunan telefonumuz oluyor. Bu nedenle sizlere haftalık olarak, nispeten az bilinen ancak başarılı bulduğumuz mobil oyunları önermeye karar verdik. İşte Mobil Oyun Önerileri 34. hafta listemiz.

Alto’s Odyssey

İlk önerimiz yarattığı atmosfer ile oyuncularını sürükleyip götüren Alto’s Odyssey. Alto’s Adventure’dan sonra, serinin devam oyunu olarak çıkan Alto’s Odyssey, gerek müzikleri gerekse görüntüsü ile harika bir oyun deneyimi sunuyor. Oynaması oldukça basit olan oyun yine de sizi bağımlısı yapıyor.

Oyunda, çoğu seviye ilerledikçe gelen, altı karakter bulunuyor. Bu karakterlerin hepsi, farklı özelliklere sahip olarak geliyor. İlk karakterimiz ise oyunun adından da anlaşılacağı üzere Alto. Oyundaki amacımız bir çölde kayak yaparak altınları toplamak ve kafa üstü yere düşmeden ya da kayalara çarpmadan ilerlemek. Oyun size farklı görevler sunuyor ve bu görevleri tamamladıkça seviye atlıyorsunuz.

altos-odyssey
Resim: Alto’s Odyssey

Oyunun atmosferini tam anlamıyla yaşamak için ikinci bir oyun modu da oluşturulmuş. Zen adı verilen bu modda herhangi bir şekilde altın, skor veya oyunu sonlandıracak bir düşme veya çarpma bulunmuyor. Sadece kayak yaparak ilerliyor, müziğin ve harika görüntüler ile dolu yolculuğun tadını çıkarıyorsunuz. Bu modun en iyi deneyimlenmesi için kulaklıkla oynanması gerektiğini de hatırlatalım.

Oyun Android’de ücretsiz bir şekilde bulunuyorken, App Store’da 34.99 liraya satılıyor.

Robotics!

İkinci önerimiz Robotics!, çevrim içi oynanabilen bir aksiyon ve dövüş oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunda kendi robotumuzu inşa edip diğer oyuncuların robotuyla dövüştürme imkanı buluyoruz. Robot inşa etmek için ise farklı çeşitlerde gövdeler, bacaklar ve kollar kullanabiliyoruz. Üç adet kombinasyonu hazırda tutabiliyoruz. Oyunda savaşırken kullanmak için ışın kılıcı, kıskaç gibi çeşitli silahlar da mevcut.

Robotumuzun inşasını tamamladık, peki sırada ne var? Oyunun içinde kullanılan biletler aracılığıyla bir arena seçip kendimize rakipler buluyoruz. En düşük arena ise 3 bilet istiyor. Oyun ise bir saatlik aralarla bize bedava bilet sunuyor.

Rakibimizi bulduk, robotumuz da hazır. Geriye sadece robotun yapacağı hareketleri belirlemek kalıyor. El ve ayaklarını dövüş başlamadan önce ayarlayıp, rakip robotla savaşmayı bekliyoruz. Beş saniyelik geri sayım bittiğindeyse rakip robot ve bizim robotumuz savaşmaya başlıyor.

robotics
Resim: Robotics!

Oyunda ligler, belli bir süre sonunda açılan ödül kutuları gibi özellikler de bulunuyor. Bu eğlenceli oyun hem Play Store hem de App Store’dan ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Keyifli anlar geçirmek istiyorsanız bu oyunu indirmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Slash & Girl

Bu hafta önereceğimiz son oyun ise bir koşu ve arcade oyunu olan Slash & Girl. Temple Run ya da Subway Surfers gibi koşucu oyunlarından biraz daha farklı bir dinamiğe sahip olan Slash & Girl, ilginç bir hikayeye de sahip.

Oyunun geçtiği evrende dünya, Joker adı verilmiş, palyaçoya benzeyen kişiler tarafından istila ediliyor ve kontrol altına alınıyor. Çılgın karakterimiz Doris ise bu Jokerler ile savaşmaya can atıyor. Üstelik bunu dünyayı kurtarmak için değil, tamamen kendini mutlu etmek ve eğlenmek için yapıyor.

Hikayesinden de anlaşılacağı üzere, oyunda koşmanın yanı sıra palyaçolar ile savaşıyoruz. Oyun bize bu konuda çok farklı, akıcı ve oldukça eğlenceli dinamikler sunuyor. Oyunda farklı modlar, kıyafetler, silahlar ve görevler bulunuyor. Burayı özellikle vurgulamak gerekiyor, oyunda gerçekten oldukça fazla sayıda özelleştirme bulunuyor.

slash-and-girl
Resim: Slash & Girl

Oynanış açısından sizi hiç bıktırmayacak ve saatlerce elinizden bırakmak istemeyeceğiniz Slash & Girl, Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

Mobil Oyun Önerileri 34. hafta listemiz biz severek oynuyoruz. Siz bu listedeki oyunları biliyor muydunuz? Sizin oynamayı sevdiğiniz mobil oyunlar neler? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın