Mobil Oyun Önerileri 3. Hafta – 2021 Yılı

mobil-oyun-onerileri-hafta-3-2021
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda 2021 yılı mobil oyun önerileri listemizin 3. hafta oyunları.

Swan Knight

Bu haftaki ilk önerimiz, bizim topraklarımızdan çıkan retro bir platform oyunu. Swan Knight, oynanış itibariyle klasik bir platform oyunu diyebiliriz. Özellikle pixel art sevenleri oldukça mutlu edeceğini düşündüğümüz tasarımıyla Swan Knight oldukça eğlenceli bir oynanışa sahip.

Oyunun hikayesine göre bir zamanlar çocukların kahkahalarının ormandaki kuşların cıvıltısına karıştığı bir ülke, kötü güçlerin esareti altında boyun eğmek zorunda kalmış. Woodpine adı verilen bu topraklarda yaşayan halkın umudu ise, çocukluktan beri duydukları bir hikayedeki şövalye imiş. Kuğu şövalyesi.

Şövalyemiz başlangıçta hem bir kılıca hem de bir oka sahip oluyor. Önümüze çıkan düşmanları bu silahlarla alt etmeye çalışıyor, yolumuzdaki engellere temas etmeden bitiş noktasına ulaşmaya çabalıyoruz. Oyunda 30 adet el yapımı pixel art çizimlere sahip seviye bulunduğu ifade ediliyor.

Oyun şu anlık maalesef sadece Google Play Store’da yer alıyor. Ücretsiz olarak Android cihazlara indirebilirsiniz.

Space Arena: Build & Fight

Bu hafta önereceğimiz ikinci oyun olan Space Arena: Build & Fight, bir çeşit strateji ve simülasyon oyunu olarak bizleri karşılıyor. Oyunun temel amacı, bir uzay gemisi inşa etmek ve rakiplerimizin uzay gemileriyle savaştırmak oluyor.

Oyunda oldukça fazla sayıda uzay gemisi yer alıyor. Fakat bu uzay gemilerine bir anda ulaşmak maalesef mümkün değil, seviye ilerledikçe yeni uzay gemilerini açabiliyoruz.

Bir uzay gemisi temelde 4 parçadan oluşuyor. Dış yüzey ya da kalkan, motor, güç ünitesi ve tabii ki silahlar. Aynı uzay gemileri gibi bu parçaları da seviye ilerledikçe daha güçlü modeller ile değiştirebiliyoruz.

Oyunda iki çeşit para türü yer alıyor. Bunlardan birisi ile yeni gemiler alabilirken diğeri ile daha fazla gemiyi aynı anda kullanabilmek için bölmeler alabiliyoruz.

Oyunla ilgili dikkat edilmesi gereken bir nokta ise yenilgiden sonra ortaya çıkıyor. Her yenilgi sonrasında geminin tadilatı için belli bir süre geçmesi gerekiyor. Bu ilk seviyelerde oldukça kısa sürelere denk gelse de seviye atladıkça farkına varılacak bir boyuta ulaşabiliyor. Bu nedenle Space Arena sabırsız oyuncular için pek uygun bir oyun değil.

Oyun hem iOS’te hem de Android’de ücretsiz olarak yer alıyor. Oldukça eğlendirici bir oynanışa sahip olduğunu söyleyelim ve sonraki oyunumuza geçelim.

Ninja Tobu

Bu hafta listemizde yer alan son oyun ise Ninja Tobu. Bir çeşit aksiyon ve arcade oyunu sayılabilecek Ninja Tobu, tek parmak ile oynanabilen oyunlar arasında yer alıyor. Oyundaki amacımız, karakterimiz olan ninjanın yukarı doğru olan yolculuğuna yön vermek oluyor.

Karakterimiz havada kaldığı sürece maksimum iki kere sıçrayabiliyor. Ancak bir duvara tutunursa bu sıçrama kabiliyetini yeniden elde ediyor. Oyunda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta bu.

Bir diğer detay ise engeller ve rakipler ile karşımıza çıkıyor. Ninja yolculuğuna başladığı andan itibaren aşağıda onu takip eden dikenli bir yüzey beliriyor. Ayrıca yolda karşımıza dikenli zeminler, kılıçlı gardiyanlar ve tüfekli keskin nişancılar çıkıyor. Bunlardan herhangi birine yakalanırsak oyunu kaybediyoruz.

Oyunda 2 farklı mod yer alıyor. Bunlar sonsuz oyun modu ve meydan seviyeli oyun modu oluyor. Sonsuz oyun modunda gidebildiğimiz maksimum uzaklığa ulaşmaya çalışıyoruz. Seviyeli oyun modunda ise önceden belirlenmiş haritalarda bitişe ulaşmaya çabalıyoruz. Ayrıca oyunda görevler de yer alıyor.

Hem Google Play Store hem de App Store’da ücretsiz olarak bulunan Ninja Tobu, bu hafta en beğendiğimiz oyun oluyor.

2021 yılı mobil oyun önerileri 3. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de severek oynadığınız mobil oyunları yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

meteor js nedir?

Meteor JS Nedir? Neden Tercih Etmelisiniz?

Meteor JS açık kaynak, web, mobil ve de masaüstü uygulama geliştirmeyi bir arada sunan bir framework’dür. 2012 yılında ilk versiyonu yayımlanan Meteor

Yorum yapın