Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 2. Hafta – 2021 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 2. Hafta – 2021 Yılı

Her hafta severek oynadığımız oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda 2021 yılı mobil oyun önerileri 2. hafta listemiz.

Mr Autofire

Bu hafta önereceğimiz ilk oyun olan Mr Autofire bir çeşit platform ve aksiyon oyunu. Oyunun temel amacı farklı bölümler boyunca hayatta kalmak oluyor. Her bölümde temizlemeniz gereken düşmanlar yer alıyor. Bu düşmanları temizledikten sonra açılan kapıdan diğer bölüme geçiyoruz.

Her bölümde öldürülen düşmanlardan sonra belli bir seviye puanı elde ediyor ve seviye atlıyoruz. Atladığımız her yeni seviyede oyun bize ekstra bir özellik alma hakkı sağlıyor. Bu özellikler atış hızı, saldırı gücü, maksimum can gibi çeşitli konularda olabiliyor.

Oyunda atış yapmak için ek bir hareket yapmaya gerek kalmıyor zira Mr Autofire adından da anlaşılacağı üzere otomatik olarak saldırı yapılan bir oyun. Bu nedenle oyunda kontrol etmemiz gerekenler sağ-sol ve yukarı-aşağı hareketlerimiz oluyor.

Kafa dağıtmak için harika bir seçenek Mr Autofire. Siz ölünceye kadar bölüm atlamaya devam ediyorsunuz ve bu size oldukça başarılı bir meydan okuma sunuyor. Oyunda beğenmediğimiz tek nokta enerji sistemi oluyor. Öldüğünüzde ve oyun bittiğinde yeni bir oyun başlatmak için belli bir enerji harcamanız gerekiyor. Başlangıçta 30 enerjiyle başladığınız Mr Auotfire’da kaybettiğiniz enerjiler bir süre sonra kendisini yeniliyor.

Oldukça beğeneceğinizi düşündüğümüz Mr Aurofire, hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kriptogram

Bu hafta önereceğimiz ikinci oyun olan Kriptogram harika bir bulmaca oyunu. Oyuna geçmeden önce isminden bahsetmek istiyoruz. Oyunun ismi kriptografiden geliyor. Peki kriptografi ne demek? Kısaca şifreleme olarak açıklayabileceğimiz kriptografi, iletilecek mesajın belli kodlarla değiştirilerek anlaması istenmeyen kişilerden gizlenmesi için kullanılan yöntemdir.

2. Dünya Savaşı sırasında Almanlar tarafından kullanılan kriptografi ile ilgili oldukça meşhur bir hikaye de vardır. Almanlar Enigma isimli bir makine ile iletmek istedikleri mesajları, düşman kuvvetlerin anlamayacağı bir formata dönüştürüp iletiyorlardı. Daha sonra Alan Turing ve ekibi bu makinenin kullandığı yöntemi çözdü ve mesajlara erişim sağladı.

Oyunda da benzeri bir yöntemle gizli bulmacaları çözüyoruz. Ancak bizim çözdüğümüz bulmacalardaki metinler savaş sırları ya da ordu yönetimi ile ilgili değil, düşünürlerin ve yazarların ünlü sözleri oluyor.

Kriptogram, oldukça keyifli bir oynanışa sahip olmasının yanı sıra farklı zorluk seviyeleriyle birden her yaştan oyuncuya hitap ediyor.

Google Play Store’da Kriptogram’ı hem de benzeri oyunları kolaylıkla ve ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Oyun her ne kadar App Store’da yer almasa da benzeri oyunlara iOS için de ulaşabilirsiniz.

Dan the Man

Bu hafta önereceğimiz son oyun olan Dan the Man bir çeşit platform ve dövüş oyunu. Halfbrick tarafından sunulan Dan the Man, sizi eski arcade günlerine götürecek bir oynanışa ve atmosfere sahip. Oyun karakter seçimi ile başlıyor. Ancak seçtiğiniz karakter sadece oyunu öğrenirken değiştirlemiyor. Daha sonrasında iki karakterle de oynayabiliyorsunuz.

Karakterleri ayrı ayrı geliştirdiğinizi hatırlatmakta fayda var. Bu nedenle ilk başladığınız karakter oyunun öğrenme kısmında yapılan geliştirmelerden dolayı ana hikaye başlangıcında 4 seviyeye ulaşıyor.

Oyun klasik bir dövüş oyunu mekaniklerine sahip. Çeşitli kombolar, silahlar ve hareketler ile düşmanlara saldırıyoruz. Dövüş oyunu mekaniklerinin platform oyununa eklenmesiyle elimize Dan the Man gibi bir oyun çıkıyor.

Oyunun oynanışını bir kenarı bırakıp müzikleri ve atmosferinden bahsetmek de istiyoruz. Oyunda kullanılan müzikler sizi daha da oyunun ve aksiyonun içine çekiyor. Oyuncuya sağlanmak istenen atmosferi rahatlıkla hissediyorsunuz.

Dan the Man, Google Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

2021 yılı mobil oyun önerileri 2. hafta listemiz burada sona eriyor. Siz de sevdiğiniz mobil oyunları ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın