Ana Sayfa > Listeler > Mobil Oyun Önerileri 1. Hafta – 2021 Yılı

Mobil Oyun Önerileri 1. Hafta – 2021 Yılı

Her hafta severek oynadığımız mobil oyunları sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda 2021 yılı mobil oyun önerileri 1. hafta listemiz.

Tiny Robots

Bu sene önereceğimiz ilk oyun olan Tiny Robots, bir çeşit bulmaca oyunu. Fakat bulmaca denilince akla gelen klasik oyunlardan farklı olarak Tiny Robots’da çeşitli nesneleri buluyor ve onları kullanıyoruz. Ayrıca oyundaki nesneleri gerekli yerlere ulaştırınca ortaya farklı bulmacalar da çıkabiliyor.

Oyundaki amacımız, robotumuzun kaçırılan arkadaşlarını kurtarmak oluyor. Bu nedenle her bölümde bulunan kapıyı açmaya, sonraki bölüme geçmeye ve arkadaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz.

Bölüm başlarken robotumuzun şarjı neredeyse sıfırlanmış oluyor. Bu nedenle her bölümde öncelikle robotumuza bir pil bulmaya çalışıyoruz. Robotumuzun şarj seviyesi bize kalan süremizi de gösteriyor.

Tiny Robots’un bulmacaları mükemmel bir şekilde tasarlanmış. Oyun size her bölümde farklı bir oynanış sağlıyor. Klasik bulmaca oyunlarından farklı olarak tekdüzeliği yenmeyi başaran Tiny Robots’un grafikleri de bir o kadar harika. 3 boyutlu olarak tasarlanan oyun oldukça sevimli grafiklere sahip.

Oyunda kırktan fazla bölüm bulunuyor ve geliştiriciler tüm bölümlerin ücretsiz olduğunu ifade ediyor. Ayrıca oyunda Türkçe dil desteği de mevcut.

Sevimli dostumuzun arkadaşlarına ulaşmasına yardımcı olmak isterseniz, Tiny Robots’u hem Google Play Store hem de App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Rescue Wings

Bu hafta önereceğimiz ikinci oyunumuz olan Rescue Wings bir arcade oyunu olarak tanımlanabilir. Temel olarak oyunda bir yangın söndürme uçağını yönlendiriyor ve orman yangınlarını söndürmeye çalışıyoruz. Ancak belirtmeliyiz ki oyundaki bir mod çok zor. Hatta macera modunu oynarken sinir krizleri geçirmeniz muhtemel. Özellikle yeni başladıysanız.

Oyunda üç farklı mod yer alıyor. Bunlardan ilki klasik seviye modu. Her seviyede karşınıza çıkan görevleri tamamlamaya çalışıyoruz. Bölümlerden kazandığımız yıldızlar ile de kutuları ve diğer modları açıyoruz.

Oyunda bulunan bir diğer mod ise macera modu. Serbest uçuş olarak da adlandırabileceğimiz macera modu, bir yandan yangın söndürürken haritayı dolaşmamıza izin veriyor. Ancak peş peşe üçten fazla yangını söndürmeden geçersek oyun sonlanıyor.

Ayrıca Rescue Wings’de online olarak oynanabilen bir rekabetçi mod da yer alıyor. Bu modda üç hak sonucunda en hızlı şekilde yangın söndürme işlemini tamamlamaya çalışıyoruz. Kazandığımız her karşılaşma ile derece atlıyoruz.

Farklı özelliklere sahip uçaklar da oyun mağazasından satın alınabiliyor. Bu uçakların birbirinden değişik alanlarda daha güçlü özellikleri bulunuyor.

Rescue Wings, hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak temin edilebiliyor. Oyunla ilgili tek eleştirimiz yakıt sistemi oluyor. Oyun başlangıcında 30 yakıtınız bulunuyor ve her moda girerken yakıt harcamanız gerekiyor. Yakıtlar ise yaklaşık doksan dakikada tam olarak yenileniyor.

Train: Railway Builder & Conductor Game

Bu hafta önereceğimiz son oyun Train bir simülasyon oyunu. Oyundaki temel amacımız tren yollarını ve tren istasyonlarını kontrol etmek oluyor.

25 seviyenin bulunduğu oyunda raylardan geçen ve istasyonlara uğrayan her tren için belli bir ücret alıyoruz. Ayrıca istasyondaki yolcu inme ve binme işlemlerini, tren hatlarının hangi yöne döneceğini, hangi trenlerin duracağını ve hangi trenlerin ilerleyeceği biz kontrol ediyoruz.

Oyunun kontrol kısmı haricinde bir yapım aşaması da bulunuyor. Burada sıfırdan bir hat tasarlayabiliyor, istasyonlara ve giriş-çıkışlara gidecek yolu tekrar tasarlayabiliyoruz.

Oyun aşama aşama zorlaşacak şekilde planlanmış ve geliştirilmiş. Bu nedenle yeni başlayanları çok zorlamıyor ve ilerledikçe oyundan sıkılmanızı engelliyor.

htmGames tarafından geliştirilen Train, sadece Android platformunda yer alıyor. Üstelik ücretsiz olarak indirilebiliyor. Hızlı ve kısa bir oynanış için tavsiye ediyoruz.

mobil-oyun-onerileri-hafta-1-2021

2021 yılının mobil oyun önerileri 1. hafta listesi burada sona eriyor. Siz de severek oynadığınız mobil oyunları yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Mutlu yıllar, haftaya görüşmek üzere!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerinin sıkı takipçisi, oyunlara ve teknolojik cihazlara meraklı bir psikoloji öğrencisi.Yorum yapın