Ana Sayfa > Listeler > Görüntülü Toplantı için En Popüler 8 Araç

Görüntülü Toplantı için En Popüler 8 Araç

Video konferans araçlarının genel kullanımı son dört ay içinde patlayış yaptığı gözle görülmektedir. Covid-19 dolayısıyla uzaktan çalışan insan sayısı artmıştır, bu da beraberinde çevrimiçi görüntülü toplantıları daha önemli hale getirdi. Özellikle birçok platform ücretsiz veya çok düşük maliyetle kapsamlı özellikler sunduğunda, görüntülü toplantı herkes için çok kolay bir hal alıyor.

Bu yazımızda, görüntülü toplantı araçlarının listesini derledik. Bunlar bütçeye uygun, ücretsiz hizmetlere ve kolay grup çağrıları için basit araçlara sahip kurumsal platformlardır. Bunların çoğu ücretsiz olsa da, bazılarının pandemi sırasında promosyon anlaşmaları vardır.

1- Zoom

zoom-görüntülü-toplantı

Zoom, sesli görüntülü toplantı için yüksek kaliteli video aracı sunar ve 1.000 katılımcıya kadar destekler. Görüntülü toplantının yanı sıra, gerçek zamanlı mesajlaşma, ekip sohbeti ve içerik paylaşımı gibi özelliklere de sahiptir.

Ayrıca görüntülü toplantıları kendi bilgisayarınızda veya bulut ortamında kaydetme şansınız bulunmaktadır. Yakın zamanda, Zoom bir toplantıyı kilitlemek, bekleme odası erişimini kontrol etmek, sohbeti kontrol etmek ve tüm kullanıcıların toplantılarını düzgün bir şekilde güvenceye almalarını sağlamak için yeni güvenlik özellikleri ekledi.Fiyat, 1’e 1 ve grup toplantıları için 40 dakikaya kadar ücretsizdir. Ücretli planları aylık 14,99 dolardan başlamaktadır.

2- Microsoft Teams

microsoft-teams

Microsoft’un Office 365 paketinin parçası olan harika bir görüntülü toplantı uygulamasıdır. Microsoft’un çevrimiçi araçlar platformuna bağlıysanız, bu video konferans için en uygun yöntemdir. Birebir, küçük gruplar ve 10.000 kişiye kadar web konferansları için toplantılar düzenleyebilirsiniz.

Temel özellikleri arasında programlama yardımı, not alma, ekran paylaşımı, toplantı kaydı ve anlık mesajlaşma bulunur. Fiyat, ofis 365 paketlerinin bir parçası olarak aylık 8 $ ‘dan başlıyor.

3- BlueJeans

blue-jeans

Zamanlama ve iş birliği araçlarından tek dokunuşla toplantı oluşturmaya olanak sağlayan bir görüntülü toplantı aracıdır. Bu aracı kullanmanız için hiçbir şey indirmenize veya yüklemenize gerek kalmayacak. BlueJeans size HD kalitede görüntülü toplantılar, arka plan gürültü engellemeli Dolby Voice ses ve 100’e kadar katılımcı sunma olanağı sağlar. Bulut kaydı, ekran paylaşımı ve uygulama içi verimlilik araçları gibi özelliklere sahiptir.

BlueJeans’ı Microsoft Teams, Facebook, Office 365, Google Takvim, Slack, Trello ve daha fazlasına entegre edebilirsiniz. Dolby, Cisco, Polycom, Lifesize ve diğer sistemlerden tek bir tuşla çok kolay bir şekilde toplantılara katılabilirsiniz. Fiyatlandırma planları aylık 9,99 ABD dolarından başlar.

4- Google Meets

google-meets

Google’ın G Suitle planıyla birlikte gelen en iyi görüntülü toplantı araçlarından biridir. Toplantılara doğrudan takvim üzerinden veya mail davetiyle katılabilirsiniz. Her toplantı otomatik olarak içeri arama ayrıntılarını içerir ve konuklar tarafından akıllı telefonları üzerinden sadece iki tuşla aktif hale getirilebilir.

Google ayrıca, bu pandeminin ardından 30 Eylül 2020 tarihine kadar gelişmiş kurumsal özelliklerini tüm G Suite müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Arama başına 250 katılımcıya, 100.000’e kadar canlı akış izleyicisine, toplantı kayıtlarına olanak tanır. G Suite ödeme planları aylık 6 ABD dolarından başlar.

5- Cisco Webex

Cisco-Webex-Görüntülü-Toplantı-Aracı

Webex platformu uzun zamandır yayında olan bir görüntülü toplantı platformudur. Covid-19 sırasında yıllık planlarla birlikte ilk 4 ay ücretsiz, şirketleri destekleyen promosyon planlarını yükselten zengin özelliklere sahip bir hizmettir. Masaüstü ekranınızı, bir belgeyi veya bir uygulamayı paylaşabilirsiniz. Ayrıca fikirlerini paylaşmanız için arka planda bir beyaz tahta açmanıza olanak sağlar.

Sadece tek bir tıklama ile Salesforce, Microsoft Teams, Slack, Canvas ve Moodle gibi popüler öğrenme yönetim sistemlerinden görüntülü toplantı başlatın. Ayrıca bu araç Outlook, Office 365, Google ve çok daha fazlasını desteklemektedir. Fiyatlandırmaları ise 100 katılımcıya kadar ücretsizdir. Ücretli planlar, 5 GB depolama alanı için aylık 13.50 ABD dolarından başlar.

6- Zoho Meeting

zoho-meeting

Toplantılar ve web seminerleri için mükemmel bir araçtır. Gerçek zamanlı ses, video, uzaktan kontrol ve ekran paylaşımı ile her yerden kolayca iş birliği yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman bireyleri veya bütün katılımcıları sessize alabilir, toplantıyı kilitleyebilir veya daha güvenli olması için katılımcıları toplantıdan atabilirsiniz. Fiyatlandırmaları 100 katılımcı için aylık 8 $’dan başlar.

7- FreeConference.com

freeconference

Ücretsiz konferansta ekran paylaşımı, belge paylaşımı, moderatör kontrolleri, gerçek zamanlı metin sohbeti, beyaz tahta, YouTube’a canlı akış, video kaydı, etkinlik başlamadan önce çevrimiçi toplantı odaları, akıllı toplantı özetleri ve daha fazlasını içerir. Ücretleri en fazla beş web katılımcısı için ücretsizdir. Ücretli planlar, ilk iki ayı ücretsiz olarak aylık 9,99 ABD dolarından başlar.

8- Skype

skype

Dünyada birçok kişi tarafından bilinen bir araç olan Skype, 50 kişiye kadar ücretsiz grup görüşmesi yapmanıza olanak tanır. HD video, ekran paylaşımı, 300 MB’a kadar dosya paylaşımı, arka plan bulanıklığı, canlı mesajlaşma, sohbet davetiyeleri ve 30 günlük toplantı kayıtları gibi özelliklere sahiptir. Fiyat ücretsizdir.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.